Gerçek dijital devrimi önümüzdeki 10 yıl içinde göreceğiz. Buna hazırlanmak için kodlama öğreten daha çok kuruma ihtiyacımız var.
- Eric Schmidt, Google CEO

Yazılımcı ihtiyacı tüm dünyada had safhada. Bu ihtiyaç, güzel fırsatları da beraberinde getiriyor; bir yandan insanlar "mezun oldum ama iş bulamıyorum" derken, öte yandan yazılım alanında kendisini yetiştirenler, rahatlıkla iyi şartlarda iş bulabiliyor veya kendi işlerini kurabiliyor.

Ama geleneksel yöntemler, yazılımcı ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalıyor. Yazılım eğitiminde farklı yaklaşımlara ihtiyacımız var.

Kodstar, yeni bir eğitim yöntemi ile evinizin rahatlığında, kendi istediğiniz hızda çalışma ve üniversitelerden daha ileri seviyede kodlama eğitimi alma şansını veriyor size. Kodstar ile, kodlama öğrenebilir, iş fikirlerinizi hayata geçirebilir, yazılımcı olarak iş bulabilirsiz.

Amacımız, kaliteli yazılım eğitimini, uygun fiyatlara herkese ulaştırmak ve böylece hayallarini gerçekleştirmelerine ve dünyayı değiştirmelerine yardımcı olmak.

Eğitim yöntemlerimiz ve eğitim içeriklerimiz, öğrencilikten çıraklığa, ekip liderliğinden proje yöneticiliğine ve şirket sahipliğine kadar sektörün her aşamasında yer almış olan ve çok sayıda yazılımcı yetiştirmiş olan bir ekip tarafından belirleniyor.

Programlama öğrenmek istemiyorsanız, bir sürü kitap okuyun ve hiç klavyeye dokunmayın
- Adam D'Angelo, Quora Kurucusu

Kodstar eğitimlerini aşağıdaki prensipleri gözönünde bulundurarak tasarlıyoruz:

Kodlama klavye kullanarak öğrenilir

Programlama kabiliyetini sadece dinleyerek veya okuyarak elde etmek mümkün değildir. Programlama öğrenmenin bir numaralı kuralı elleri kirletmektir. Binlerce sayfa kitap okusanız ve yüzlerce video izleseniz, klavyenin karşısına geçip, yazıp, denemedikten sonra kalıcı olarak öğrenmeniz mümkün değildir. Kod yazarak teoriyi pratiğe dökmeniz gerekir.

Kodstar eğitimleri sadece konu anlatımı değildir. Her konu kodlama pratikleri, kod meydan okumaları ve quizler ile desteklenir.

Hızlı netice alabilmek için konuları önceliklendirmek ve en önemli konulara odaklanmak gerekir

Yazılım dünyası labirent gibi. O kadar çok seçenek ve gidebileceğiniz o kadar çok yol var ki. Bu yolların bazısı yanlış yere götürebilir, bir çoğunda ise, yol o kadar uzundur ki, hedefe varmadan bırakanlar çok olur. Yeni başlayanların, binlerce seçenek arasından yol bulması çok zor. Mesela oyun programlamaya giden en kısa yol nedir? Veya iş bulmaya? Bu yollarda onlarca farklı seçenek olabilir ve her seçeneği değerlendirmek aylarca belki yıllarca vaktinizi alabilir.

Tecrübeli insanlar tarafından hazırlanmış yol haritaları üzerinden hareket etmek hedefe ulaşma zamanını onlarca kat kısaltabilir. Bu ise, hedefe varmak ile varmamak arasındaki fark olabilir.

Kodstar ekibi, eğitimleri, seçtiğiniz hedefe yönelik olarak, en önemli ve en doğru seçimleri sizin için yaparak tasarlamaktadır. Yol haritalarını kullanarak, gereksiz konulara vakit harcamadan, en kısa yoldan en hızlı şekilde netice alabileceksiniz.

Derste alınan bilgiler gerçek problemleri çözmek için kullanılmalıdır

Dersler yapbozun parçaları gibidir. Her parçayı çok iyi anlasanız da, büyük resmi oluşturmak üzere bu parçaları birleştirmeyi ayrıca öğrenmek gerekir. Ve büyük resmi oluştururken, gerçekte karşılaşılabilecek problemler üzerinde çalışmak önemlidir.

Kodstar eğitimleri boyunca, workshop'lar ve projeler yaparak öğrendiklerinizi kullanmanız istenir. Mesela front-end yolunun sonunda bir oyun yapmanız veya full-stack yolunun sonunda Instagram bezneri bir uygulama geliştirmeniz istenebilir.

Öğrenme sürecinin eğlenceli olması verimliliği artırır

Uzun ve sıkıcı anlatımlardan uzak durmak ve örnekler ile anlatarak öğrenmeyi kolaylaştırmak lazım.

Eğitimde oyunlaştırma kullanmak konsantrasyon kaybını azaltır. Derslerde ilerledikçe, puanlar toplayacak ve topladığınız rozetler ile kod yeteneğinizi ispat edeceksiniz.

Kodlama öğrenirken başkalarından yardım alabilmek pes etmeyi engeller

Tek başına kod yazmak herkes için zordur. En tecrübeliler için bile.. Sürekli bir yerlere takıldığı ve çözmek uzun vakit aldığı için pes eden çok sayıda insan vardır. En azından belli bir tecrübe edininceye kadar, takıldığı noktada yardım alabilmek motivasyonun devamında kritik rol oynayabilir.

Eğitim sırasında doğrudan öğreten kişilerden destek alabilirsiniz. Veya soru&cevap forumlarında, sizinle aynı eğitimleri alan kişiler ile konuşabilirsiniz.

5 yıl içinde okuma yazma öğretir gibi programlama öğretiyor...ve bunu daha önce neden yapmadığımızı merak ediyor olacağız.
- Mark Zuckerberg, Facebook

Gelin beraber çalışalım. 21 yy da öğrencilerimize kazandırabileceğiniz en değerli kabiliyetlerden birisi programlama. Hangi kariyeri seçeceklerinden bağımsız olarak, bilgisayar bilimleri, hayallerini gerçekleştirmekte onlara yardımcı olacak.

Öğrencilerin kodlama öğrenmesi, bugünün müfredatında öğretilen bir çok konudan daha çok bugüne, yani dijital çağa hitap ediyor. Çevrelerindeki dünyayı daha iyi anlayan, geleceği değiştirme potansiyeli olan insanlar yetiştirme ve tüketen değil üreten insanlar oluşturma adına müfredatınıza kodlama eğitimlerini ekleyin!